İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay İzmir birçok başarıya imza atacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Fransa Büyükelçisi Isabelle Dumont’u makamında ağırladı. İş birliklerinin görüşüldüğü toplantıda Başkan Tugay, “İzmir her zaman ülkemizin batıya dönük yüzü olarak samimiyetiyle, dış dünya ile olan güçlü bağlantılarıyla ön planda olacak. İzmir birçok başarıya imza atacak” dedi.

Fransa Büyükelçisi Isabelle Dumont, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ı ziyaret etti. Karşılıklı iş birliklerinin konuşulduğu toplantıda Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu Olivier Gauvin, İzmir  Fahri Konsolosu Bernard Arkas ile beraberindeki heyet, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Barış Karcı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şükran Nurlu, İZSU Genel Müdürü Gürkan Erdoğan ve bürokratlar da yer aldı.

Tugay: İzmir birçok başarıya imza atacak
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, “Ziyaretiniz için çok teşekkür ederim. Tarihi, kültürel ve ekonomik ortaklıklarımız geçmişimizden bu yana Fransa ve İzmir arasında çok yoğun. Bu bağların bu kadar güçlü olmasından memnuniyet duyuyoruz. İleriye dönük bağlarımızı daha da güçlendirebilmek adına Fransız Kalkınma Ajansı, Fransız bankaları ve ticaret odaları ile iş birliği içinde bulunacak olmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Başkanlık sürecimiz içinde İzmir’in uluslararası ilişkiler alanında çok daha atak ve canlı olması konusunda elimizden gelen çabayı gösterme gayreti içindeyiz. Önümüzdeki süreçte yabancı yatırımcıları kente çekmeye yönelik önemli adımlar atacağız. Yabancı ülkelerle, özellikle Fransa ile daha iyi iş bağlarının güçlendirilmesi için neler yapabileceğimizi araştıracaklar. İzmir her zaman ülkemizin batıya dönük yüzü olarak samimiyetiyle, dış dünya ile olan güçlü bağlantılarıyla ön planda olacak. Birçok başarıya imza atacak” dedi.

Dumont: İzmir Fransa için çok önemli bir şehir
Fransa Büyükelçisi Isabelle Dumont, “İzmir ile çok çalışıyoruz. Özellikle Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ile. İzmir Fransa için tarihi, ekonomik, kültürel, siyasi olarak çok önemli bir şehir. Birlikteliğimizi, iş birliklerimizi ekonomik ve ticari anlamda, politik ve sosyal anlamda her zaman güçlendirmek istiyoruz” diye konuştu.

Gauvin: İzmir’de bulunması bağları çok güçlendiriyor
İstanbul Fransa Başkonsolosu Olivier Gauvin, “Ekonomik ve ticari ilişkilerimizi daha da güçlendirmek gerektiğine inanıyoruz. İzmir’de çok fazla yerleşik Fransız şirketi var ama neden daha fazlası olmasın? Bin 200 kadar Fransız kökenli insanımız yaşıyor İzmir’de. Onların İzmir’de bulunması bağları çok güçlendiriyor. Ekonomik ve ticari bağlarımızı da güçlendirebilirsek, daha fazla Fransız ortaklı şirketlerin İzmir’de yatırım yapmasını sağlayabilirsek her iki ülke için de çok iyi olacaktır” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir