GTA 6 fiyatı hakkında şok açıklama

Grand Theft Auto 6‘nın 2025 sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor ve bazıları Take-Two’nun oyunun standart sürümü için 70 dolardan fazla ücret talep edebileceğini düşünüyor. Take-Two, önde gelen oyunlarının fiyatını 60 dolardan 70 dolara çıkaran ilk büyük şirketlerden biriydi ve şimdi bazıları Take-Two‘nun yeni GTA oyunu için daha yüksek bir fiyat belirleyebileceğine inanıyor.

CEO Strauss Zelnick, GTA serisi ve genel portföyleri için “fiyat dinamikleri” hakkında görüşlerini paylaştı. Zelnick, GTA 6‘nın fiyatı hakkında doğrudan bir yorum yapmadı veya herhangi bir bilgi doğrulamadı, ancak Take-Two‘nun ürünlerinin fiyatlandırmasına “değer” odaklı yaklaştığını belirtti.

“Bakın, sürekli olarak daha fazla içerik sunuluyor ve her zaman mükemmel bir değer sağlamayı hedefliyoruz,” diye açıkladı bir kazanç çağrısında. “Daha fazla değer sağlamak için çabalıyoruz ve herhangi bir fiyat belirlediğimizde, tüketici için iyi bir haber olduğundan emin olmak istiyoruz; deneyimin maliyete kıyasla fazlasıyla karşılık vermesi bizim hedefimiz.”

GTA 6 fiyatı hakkında şok açıklama

GTA 6‘nın fiyatının ne olacağını henüz bilmiyoruz ve şu anda hiçbir güvenilir perakendeci için ön sipariş almıyor. Ancak, Take-Two son zamanlarda GTA ekosisteminin fiyatlarını artırdı. GTA+ üyeliği, 6 dolar/ay’dan 8 dolar/ay’a çıkarak fiyatını %33 artırdı. Bu fiyat artışı, L.A. Noire hizmete eklenirken yürürlüğe girdi; Rockstar’ın Red Dead Redemption’ı ve GTA: The Trilogy – The Definitive Edition da katalogda yer alıyor. Rockstar’ın Bully oyunu bu yılın ilerleyen zamanlarında GTA+’ya eklenecek.

Birçok kişi GTA+’nın gelecek yıl çıkacak olan GTA 6‘da nasıl bir rol oynayacağını merak ediyor ve bu hala belirsiz. Take-Two, GTA+’nın karlılığı veya gelir sonuçları hakkında henüz bilgi paylaşmadı, ancak şirket yıllar boyunca GTA Online’ın mikro işlemlerden para kazandığını ve büyük bir gelir kaynağı olduğunu belirtti.

Daha önce belirtildiği gibi, Take-Two yeni oyunlar için 70 dolar ücret talep eden ilk yayıncılardan biriydi, bu NBA 2K21 ile başladı. Zelnick, fiyatları 10 dolar artırmanın doğru bir karar olduğunu ve tüketiciler tarafından kabul edildiğini söyledi.

“NBA 2K21’in öncü fiyatlandırması açısından, bu beklendiği gibi ve planlandığı gibi sonuçlandı. Bu premium bir teklifti ve en yüksek seviyede sunuldu, baştan sona yeni nesil için inşa edildi, bu şekilde yaratılan ilk oyun,” dedi yönetici. “Ve tüketiciler tarafından kabul edilmesi olağanüstüydü.”

Eski PlayStation yöneticisi Shawn Layden, 60 dolardan 70 dolara fiyat artışını yıllar önce öngörmüştü ve AAA pazarının “sürdürülemez” olduğunu, büyük oyunlar için 60 doların yeni bir sürüm için “zor” olacağını söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir